Promocje
Majtki menstruacyjne GENIAL Bikini
Majtki menstruacyjne GENIAL Bikini
154,90 zł 139,41 zł
Majtki menstruacyjne Genial
Majtki menstruacyjne Genial
154,90 zł 139,41 zł
Kubeczek menstruacyjny Genial Day® LARGE
Kubeczek menstruacyjny Genial Day® LARGE
139,00 zł 125,10 zł
szt.
Produkt dnia
Gentle Day® TEEN BIKINI
Gentle Day® TEEN BIKINI
87,90 zł
Producenci

Kubeczek menstruacyjny Genial Day® SMALL

IMG_20181231_124705-01.jpeg
 • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 125,10 zł 139,00 zł 125.10
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Kubeczek menstruacyjny Genial Day® Small

UŻYCIE

W opakowaniu znajduje się duży kubeczek menstruacyjny, ulotka informacyjna, jak również i woreczek bawełniany, do którego wkładamy umyty i wysuszony produkt po skończonej miesiączce. W celu jego użycia wyjmujemy kubeczek z opakowania. Przed pierwszym użytkowaniem, jak również i przed każdą miesiączką niezwykle ważna jest sterylizacja. W tym też celu należy doprowadzić wodę do wrzenia, a następnie gotować taki kubeczek przez około 3-4 minuty. Samo zakładanie kubeczka początkowo nie wydaje się być zadaniem łatwym, jednak przy odrobinie cierpliwości i spokoju w bardzo szybkim czasie można się tej czynności wyuczyć. Przy odrobinie praktyki nie stanowi to już żadnego problemu.

Krok po kroku:

Krok 1: 1. Przed każdym wkładaniem i wyjmowaniem kubeczka należy dokładnie umyć ręce. Jeśli tego nie zrobimy możemy doprowadzić do rozwoju bakterii wewnątrz pochwy, które będą skutkować poważnymi dla zdrowia konsekwencjami. Przyjmujemy wygodną pozycję, która zapewni nam swobodę i która sprawi, że aplikowanie kubeczka nie będzie przysparzało nam jakichkolwiek problemów. Najlepiej jest usiąść na toalecie, kucnąć lub też stanąć z jedną nogą uniesioną wyżej. Aby założenie kubeczka nie było problemem warto nawilżyć kubeczek menstruacyjny delikatnie wodą, tak aby zapewnić odpowiedni poślizg. Nie stosujemy żadnych innych środków, gdyż mogą one zniszczyć materiał z jakiego kubeczek jest wykonany.

Krok 2: 4. Kubeczek należy złożyć, aby móc go włożyć do wnętrza pochwy. W zależności, jaka forma będzie wygodniejsza taką tez można zastosować. I tak:

A – Ściskamy kubeczek i składamy go na pół tworząc literę U

B – Umieszczamy palec na górnej krawędzi kubeczka i tworzymy trójkąt

kubeczek menstruacyjny duży

Krok 3: (rys. 2 i 3) Jedną ręką rozszerzamy wargi sromowe, a drugą delikatnie umieszczamy zwinięty kubeczek wewnątrz pochwy w tylnym kierunku. Jeśli czujemy dyskomfort należy kubeczek wyjąć i włożyć ponownie, aby ten trafił na swoje miejsce. Kubeczek menstruacyjny large powinien znajdować się w całości w pochwie, łącznie z łodygą na głębokości około 1,5cm. Istnieje możliwość ucięcia łodygi, ale tak aby nie uszkodzić dna samego kubeczka.

aplikacja kubeczka menstruacyjnego na obfite miesiączki                      jak włożyć kubeczek menstruacyjny na obfity okres

Krok 4: ( rys. 4 ) Po umieszczeniu go wewnątrz delikatnie wyjmujemy palec, aby kubeczek mógł się otworzyć. W celu sprawdzenia jego odpowiedniej pozycji należy chwycić palcami jego dno i obrócić o 360stopni, dodatkowo również sprawdzić po obwodzie, czy jest on rozłożony.

kubeczek menstruacyjny large - obrót

 

Wyjmowanie:

 1. Dokładnie myjemy ręce, aby nie dopuścić do wniknięcia do wnętrza pochwy bakterii, które mogłyby przyczynić się do poważnych w skutkach powikłań.
 2. Stajemy w wygodnej pozycji- siedząca, kucająca lub stojąca z jedną nogą uniesioną do góry.
 3. Chwytamy palcami łodygę i delikatnie za nią ciągniemy, jednocześnie pracując mięśniami brzucha i miednicy, aby kubeczek obniżyć ku dołowi.
 4. Gdy ten będzie dostatecznie nisko, chwytamy dno kubeczka i ściskamy je, aby usunąć podciśnienie i ruchem okrężnym obracamy go lub też delikatnie przesuwamy w dół.
 5. Po wyjęciu kubeczek trzymamy w pozycji pionowej, a następnie opróżniamy zalegającą wewnątrz krew.
 6. Kubeczek menstruacyjny large należy przepłukać ciepłą, a następnie zimną wodą. Można również użyć bezzapachowego mydła.

 Wskazówki:

 1. Kubeczek opróżniamy 2-4 razy dziennie, maksymalnie do 12 godzin. Wiele zależy od tego, jak obfite mamy krwawienie. Jeśli w grę wchodzą kubeczki menstruacyjne na obfite miesiączki mają one pojemność 30ml. Sprawdzą się idealnie, jednak należy w praktyce zobaczyć jak często należy go opróżniać.
 2. Po opróżnieniu kubeczka przemywamy go ciepłą, a następnie zimną wodą. Po zakończonej miesiączce należy go również dokładnie umyć, wysuszyć, a następnie przechowywać w bawełnianym woreczku dołączonym do opakowania. Nie można go trzymać w zamkniętych pudełkach, czy torbach. Przed każdą miesiączką kubeczek menstruacyjny wyparzyć.
 3. Z kubeczka można korzystać zarówno w ciągu dnia, jak również nocą. Jest idealny do stosowania na co dzień, w domu, w pracy, na wyjeździe, jak również i podczas uprawiania aktywności fizycznych.
 4. Jeśli oddajemy mocz lub stolec, nie musimy wyjmować kubeczka. Jeśli jednak mamy taką potrzebę, nie ma żadnego problemu. Należy jednak zachować wszelkie zasady higieny i bezpieczeństwa.

 

Co zrobić gdy:

Czujemy dyskomfort

Jeżeli czujemy dyskomfort, przyczynami mogą być zbyt duża pojemność kubeczka lub niewłaściwe jego zaaplikowanie. Zazwyczaj związane jest to właśnie ze złym jego włożeniem. W takich sytuacjach należy wyjąć go i spróbować włożyć ponownie. Bardzo często początkowo wiele kobiet ma problem z kubeczkami. Z biegiem jednak czasu idzie się tego nauczyć i samo wkładanie kubeczka nie stanowi już żadnego problemu, a dyskomfort zamienia się w pełne wygody użytkowania rozwiązanie. 

Nie możemy wyjąć kubeczka

Na samym początku wiele kobiet ma problem z wyjęciem kubeczka. Nie ma się o co martwić, gdyż bardzo szybko problem rozwiąże się sam, a samo wkładanie następować będzie szybko i bezproblemowo. W sytuacji jednak, gdy mamy problem należy:

 • zachować spokój i starać się rozluźnić. Spięte mięśnie absolutnie w niczym nie pomogą
 • kucnąć i poprzez mięśnie pochwy starać się wypchnąć kubeczek ku dołowi
 • chwycić dół kubeczka palcami i obracając lub przeciągając starać się wyjąć go na zewnątrz
 • jeśli kubeczek nie wychodzi, poczekać 12h aż się napełni i sam zejdzie ku dołowi
 • jeśli powyższe sytuacje nie pomogą, należy zasięgnąć pomocy lekarskiej

Krew przecieka

Odpowiednio założony kubeczek menstruacyjny large w żadnym wypadku nie powinien przeciekać. Jeśli tak się dzieje, to znaczy, że jest tego konkretna przyczyna, jaką należy znaleźć, by problem rozwiązać. Co może powodować taki stan rzeczy?

 • kubeczek jest źle włożony. Należy więc wyjąć go, a następnie spróbować włożyć ponownie zgodnie z załączoną instrukcją
 • kubeczek jest uszkodzony. Należy sprawdzić, czy nie ma w nim dziur lub pęknięć, przez które krew może uciekać.
 • kubeczek jest pełny. Należy zobaczyć, czy obfite krwawienie nie spowodowało wypełnienia się go krwią i wylewania na zewnątrz
 • kubeczek jest za mały. Być może wielkość kubeczka nie odpowiada wnętrzu pochwy, stąd nie może wytworzyć się podciśnienie.
 • miesiączka się już rozpoczęła i krew sączy się z zakrwawionych ścian.

Jeśli żadne z powyższych przykładów tego stanu nie dotyczą, należy wówczas zasięgnąć porady lekarza i znaleźć konkretną przyczynę. 

Ważne informacje!!!

 1. Używamy kubeczka zgodnie z instrukcją obsługi
 2. Jest to produkt do wykorzystania tylko podczas miesiączki
 3. Ważne jest mycie rąk, zarówno przy wkładaniu, jak również i przy wyjmowaniu
 4. Po sterylizacji, jak również i umyciu ciepłą wodą, należy przemyć go na końcu zimną wodą
 5. Podczas stosunków seksualnych, kubeczek menstruacyjny należy wyjąć
 6. Przy podcinaniu łodygi należy uważać, by nie uszkodzić dna kubeczka
 7. Każdy kubeczek skierowany jest do jednej osoby. Nie można się nim dzielić
 8. Nie stosujemy żadnych środków czyszczących i dezynfekujących
 9. Do mycia używamy wody lub wody z mydłem bezzapachowym
 10. Nie używamy kubeczka, jeśli występuje podrażnienie skóry lub zapalenie narządów
 11. Przy wkładce domacicznej lub spirali, należy zasięgnąć opinii lekarza
 12. Chronimy przed dostępem dzieci i zwierząt

 Kiedy wymienić kubeczek na nowy

Nie ma jednoznacznego terminu ważności kubeczka na obfity okres. Zaleca się wymieniać go raz do roku, aby zachować pełną ostrożność, bezpieczeństwo i higienę. Jeśli jednak nie ma takiej potrzeby, nie ma konieczności zmiany kubeczka na nowy. W jakiej sytuacji należy zakupić nowy?

 • Jeśli kubeczek menstruacyjny large został zużyty
 • Jeśli kubeczek menstruacyjny duży jest pęknięty, ma rysy i uszkodzenia
 • Jeśli kubeczek menstruacyjny zmienił kolor
 • Jeśli kubeczek menstruacyjny podrażnia wnętrze pochwy

Wybór odpowiedniego kubeczka danej wielkości jest niezwykle ważny, aby zachować jakość życia, wygodę i stosowną ochronę. Na pewno duży kubeczek menstruacyjny na obfite miesiączki to bardzo dobry wybór dla wszystkich tych kobiet, które chcą zyskać najlepszy produkt do ochrony podczas okresu gwarantujący im pełnię zadowolenia i satysfakcji. 

UWAGA

Kubeczek menstruacyjny jest produktem higieny osobistej, więc nie może być zwrócony lub wymieniony.

Opinie o produkcie (7)

4 października 2019

Polecam! Ten mały drobiazg naprawdę zmienił moje życie. Kubeczek menstruacyjny Genial Day Small używam od 7 miesięcy. Jest to moje trzecie podejście do tego typu produktu i w końcu trafione!

4 października 2019

Na dobre zniknął problem przemieszczania się wkładek/podpasek w czasie snu.

4 października 2019

Wcześniej eksperymentowałam z dwiema innymi markami, z których nie do końca byłam zadowolona. Największym kłopotem była dla mnie aplikacja. Na co dzień noszę długie paznokcie, co dodatkowo ją utrudnia. Jednak po dwóch odbytych miesiączkach nauczyłam się bezpiecznie i prawidłowo zakładać kubeczek. Produkt spełnia wszystkie moje oczekiwania - po pewnym czasie jest bardzo łatwy w obsłudze, w pełni higieniczny, łatwo się go czyści.

4 października 2019

Odkąd używam kubeczka Genial Day, przez całą miesiączkę czuję się naprawdę świeżo i swobodnie! Nic nie ogranicza moich ruchów.

4 października 2019

Pakiet korzyści wynikających z noszenia kubeczków Gentle Day: higiena, łatwe czyszczenie, uczucie czystości i świeżości, niska cena, łatwa aplikacja (po krótkim czasie), wygoda - czyszczenie co 10-12 h, ekologia, duża dostępność, wygodny w użyciu na noc.

4 października 2019

Szczerze polecam!

4 października 2019

Dobry i wygodny produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl