CO POWODUJE PODRAŻNIENIE I BÓL W CZASIE MIESIĄCZKI?

CO POWODUJE PODRAŻNIENIE I BÓL W CZASIE MIESIĄCZKI?

Co powoduje podrażnienie i ból w czasie miesiączki?

 

O nie! Znów miesiączka, a razem z nią skurcze, swędzenie, pieczenie, wysypka i przecieki. Ty też czujesz się w "te dni" jak pomidor w szklarni w czasie upału?

 

Jeśli Ty też cierpisz w czasie menstruacji, zmień swoje podpaski na Gentle Day, a zauważysz niebywałą różnicę w swoim samopoczuciu.

 

Przyczyną podrażnień skóry w czasie okresu jest mokra powierzchnia podpaski, natomiast podpaski Gentle Day są wyjątkowo chłonne, a ich powierzchnia pozostaje sucha!

 

Na problemy i nasze odczucia podczas menstruacji wpływają na przykład toksyny, które gromadzą się na organizmie. Skąd pochodzą? Z powietrza, żywności, kosmetyków, tkanin, produktów gospodarstwa domowego lub wody. Czy wiesz, że tradycyjne podpaski, których zapewne używałaś do tej pory, składające się z plastiku, kleju, chłonącego wilgoć wypełnienia i warstwy górnej, mogą zawierać substancje chemiczne, które niekorzystnie wpływają na Twoje ciało i samopoczucie?

 

Długoletnie gromadzenie się toksyn w naszym organizmie może doprowadzić do powstania alergii, podrażnień skóry, zaburzeń układu hormonalnego, endometriozy oraz innych dolegliwości układu rozrodczego, mutacji czy powstania nowotworów.

 

Na przykład rtęć i ftalany mogą być związane z zespołem policystycznych jajników, endometriozą, a w efekcie powodować niepłodność.

 

Tak samo szkodliwe są bakterie, jeśli stosujemy podpaski, tampony i wkładki, które nie przepuszczają powietrza, mogą powodować infekcje i stany zapalne.

 

W jaki sposób podpaska staje się skupiskiem bakterii?

 

Jeśli połączymy wilgoć, krew, ciepło, brak przepływu powietrza oraz toksyny powstaje odpowiednie środowisko do namnażania się bakterii. Warto też wiedzieć, że kanał szyjki macicy podczas menstruacji jest delikatnie otwarty i bakterie mogą wniknąć przez niego do dróg moczowych i macicy. W związku z tym powinnyśmy dbać o swoją higienę w czasie miesiączki i zmieniać podpaski lub tampony co 2-4 godziny.

 

Miewasz infekcje bakteryjne bądź zapalenie pochwy? Czy wiesz, że ich przyczyną mogą być tampony i podpaski, których używasz od lat?

 

Kiedy nadmiernie wzrasta liczba drożdży i złych bakterii w pochwie, wówczas odczuwasz pieczenie lub swędzenie, albo też pojawia się wydzielina czy nieprzyjemny zapach. Przyczyną tych dolegliwości są substancje chemiczne znajdujące się w tamponach i podpaskach, takie jak nieodpowiednie pH produktu czy brak tlenu, które prowadzą do powstania infekcji.

 

Co robić w tej sytuacji? Warto dokonywać świadomych wyborów. Robiąc zakupy w drogerii czy sklepie z kosmetykami wybierać ekologiczne, delikatne i zdrowe podpaski i tampony Gentle Day, które nie tylko nie zawierają szkodliwych składników chemicznych, ale również pozwalają skórze oddychać oraz wykazują pH przyjazne dla skóry. Ponadto posiadają pasek anionowy, wykonany z kryształu turmalinu, który pozytywnie działa na organizm ludzki. Pasek anionowy hamuje rozwój bakterii i drobnoustrojów odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

 

Nieprzyjemne uczucie wilgoci w "te dni", znasz to?

Aby zapewnić jak najwyższy komfort użytkowania świadomym konsumentkom, górna warstwa podpasek Gentle Day składa się z innowacyjnego materiału, który przepuszcza powietrze oraz odprowadza wilgoć z powierzchni podpaski. Materiał ten jest tkaniną, która szeroko używana jest w produkcji odzieży sportowej, a dzięki temu jest on niezwykle cienki.

 

Wyjątkowa chłonność podpasek!

 

Podpaski Gentle Day są niebywale chłonne, abyś Ty mogła czuć się bezpiecznie i komfortowo w czasie miesiączki. Zostały wypełnione superchłonnym polimerem i niebieloną bawełną, mogą wchłonąć 5 razy więcej niż zwykłe podpaski.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.