Nasza historia

Opowiada o kobiecie, matce i żonie, która marzyła o poprawie samopoczucia w czasie okresu; to opowieść o wierze i osiągnięciach, nauce i doskonaleniu się. 

To stało się 10 lat temu

kiedy zaczęłam szukać przyczyny podrażnień i bólu. Wówczas zrozumiałam, że nie tylko sama doznaję takich dolegliwości, ale także wiele kobiet na całym świecie - a zwłaszcza nastolatki - cierpią na bóle brzucha i podrażnienia skóry podczas miesiączki; około 50% kobiet mają powracające infekcje drożdżakowe lub pochwy. Chciałam zrozumieć, dlaczego to się nam przytrafiło i czy jest coś, co mogłoby zniwelować lub złagodzić te objawy.
Po konsultacji z ginekologami i dermatologami dowiedziałam się, że ból i infekcje mogą być spowodowane nie tylko hormonami, ale także bakteriami, toksycznymi chemikaliami i syntetycznymi materiałami znajdującymi się w podpaskach i tamponach. Poszukiwałam najlepszych podpasek, które byłyby nie tylko zdrowe, wolne od toksyn, ale także bardzo chłonne. Odkryłam, że istnieje tkanina używana w służbie zdrowia, która zawiera srebro i turmalin; obie przynoszą ogromne korzyści zdrowotne, szczególnie dla kobiet w okresie. Dlatego z pomocą profesjonalistów zaprojektowałam przyjazne dla skóry, przepuszczające powietrze i wolne od toksyn podpaski i wkładki z paskiem anionowym, które zapewniają kobietom najwyższy komfort i spokój ducha. Osobiście zaprojektowałam również wszystkie opakowania Gentle Day.
Wyniki naprawdę mnie zaskoczyły! To był wynalazek i nowa era w technologii podpasek higienicznych.
Tak narodziła się  marka Gentle Day - linia najwyższej jakości produktów do higieny intymnej.
 

Gentle ['dʤentl]

korzystne dla życia, wzrostu lub komfortu; przyjemnie ciepłe ; komfortowe: aby zapewnić wzrost lub zdrowie.
 

DOŚWIADCZENIA I UZNANIA W EUROPIE

Dzięki pomocy i wsparciu mojego męża moja firma powstała w 2009 roku. Wprowadziliśmy na rynek pierwszą w Europie linię produktów do higieny intymnej dla kobiet. Obecnie nasze produkty są dystrybuowane do 15 krajów  Europy i pokochane przez ponad 1 000 000 kobiet.
 
Nasze podpaski i wkładki zrewolucjonizowały europejski rynek produktów do higieny intymnej, tworząc nową niszę ekologicznych produktów o wysokiej wydajności: luksusowe, ale nie ze względu na cenę; posiadają certyfikat ekologiczny, ale charakteryzują się dużą chłonnością i funkcjonalnością.
 
Po udanej ekspansji do wielu krajów europejskich czuliśmy się gotowi, aby zaprezentować nasze produkty kobietom w USA. 7 lat badań i rozwoju zajęło nam uzyskanie absolutnej pewności, że możemy wykonać skok. Jesienią 2016 roku wprowadziliśmy na rynek markę Genial Day przeznaczoną wyłącznie dla Stanów Zjednoczonych.
 

ZRÓWNOWAŻONE I FUNKCJONALNE PRODUKTY

Moim głównym celem jest projektowanie i wytwarzanie produktów, które są trwałe, innowacyjne i zdrowe. Jako mała firma staramy się być jak najlepsi i tego samego oczekujemy od naszych partnerów. Współpracujemy tylko z najlepszymi producentami w branży.
Nasze fabryki partnerskie posiadają certyfikaty ISO 9001, ISO 14001, GMP (Good Manufacturing Practice), zatwierdzone przez FDA, zlokalizowane na Litwie, w Hiszpanii i Chinach.
Wszystkie nasze produkty są testowane i zatwierdzone przez Oeko-Tex® 100, gwarancję zdrowia w postaci certyfikatu Made for Health®, nasze produkty NIE SĄ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH i są zatwierdzone przez stowarzyszenie Leaping Bunny i Vegetarian.