CO TO JEST TURMALIN?

CO TO JEST TURMALIN?

Turmali, czyli „wielobarwny”, w języku polskim to już turmalin. Minerał ten należy do grupy krzemianów bardzo atrakcyjnych ze względu na wygląd oraz swoje właściwości. Minerał ten kształtem przypomina pręciki, słupki czy igły, którego ściany posiadają bardzo charakterystyczne zbrużdżenia. Kryształ turmalinu ma właściwości elektryzujące, dlatego też łatwo przyciąga kurz, czy skrawki papieru. Sprawia to, że wymaga szczególnej uwagi. Jednak co to jest turmalin?

Krótko o turmalinie, czyli co trzeba wiedzieć o tym krysztale?

Turmalin to bardzo wyjątkowy minerał, gdyż jest kryształem z grupy krzemianów występującym w wielu kolorach. Często spotkamy go jako kryształ bezbarwny, ale także w: różowej, różowozielonej, zielonej czy niebieskiej barwie. Warto podkreślić, że ciemniejsze barwy również zdobią ten minerał. Przekrój odcieni i kolorów jest wyjątkowo spory. Zdumiewające jest to, że pojedynczy kryształ może się składać z kilkunastu różnych odcieni oraz barw. W warunkach naturalnych największe minerały osiągają aż trzy do pięciu metrów. Minerał ten najczęściej spotykany jest na terenie: Brazylii, Tanzanii, Kenii, Afganistanie, Sri Lanki, czy Nigerii.

Uważa się, że minerał ten chroni przed złymi mocami z zewnątrz. Dodatkowo usuwa z organizmu złą energię, jak i bardzo negatywne emocje. Nic więc dziwnego, że chętnie wykorzystywany jest w astrologii i pokrewnych dziedzinach. Turmalin jest zalecany osobom spod znaku byka, skorpiona oraz wagi. Korzystne właściwości opisywanego minerału znane były już w starożytności, co znacząco wyróżnia znaczenie tego kryształu na tle innych. Warto poznać jego szereg właściwości, gdyż turmalin to niecodzienny kamień o niezliczonych zaletach.

Rodzaje turmalinu

Turmalin można rozróżnić poprzez kolorystyczną klasyfikację, gdyż każda barwa charakteryzuje się innymi właściwościami. Warto zapoznać się z zaletami tychże kamieni. Niemniej poniżej uwzględniamy najistotniejsze z nich.

Kwarc turmalinowy ma podwójną moc, gdyż jest połączeniem przezroczystego kwarcu z czarnym kryształem turmalinu wewnątrz. Ma właściwości oczyszczające, dzięki czemu organizm staje się wolny od toksyn. Jest to kamień pozytywnie wpływający na harmonię oraz zrównoważenie energetyczne całego organizmu. Dodatkowo chroni, jak i rozprasza złe emocje.

Różowy turmalin to kamień radości, miłości oraz spokoju. Odpowiada za leczenie powstałych ran emocjonalnych, zwłaszcza powstałych w okresie dzieciństwa. Bywa bardzo pomocny po zakończonych już trudnych relacjach, jak i skomplikowanych związkach. Sprawia, że człowiek staje się wolny, a panika, stres i napięcie znikają bezpowrotnie. Minerał ten w kolorze różowym potęguje uczucie zrelaksowania, szczęścia oraz radości.

Z kombinacji koloru różowego z zielonym powstał arbuzowy turmalin, który pomaga każdemu. Warunek jest jeden, właściciel musi czuć przyciąganie tego minerału. Kamień ten ma ogromną moc, gdyż potęguje w nas czułość i miłość, jednocześnie oddziałuje pozytywnie na problemy. Potrafi pobudzić organizm do walki poprzez aktywowanie samoleczenia ciała. Dzięki temu organizm odzyskuje równowagę, jak i oczyszczenie. Pozytywnie wpływa także na eliminację czarnych myśli oraz lęków, poprawia psychikę. Uważa się także, że zapobiega rozwojowi nowotworów.

Właściwości turmalinu

Pragnąc wymienić właściwości turmalinu należy wspomnieć przede wszystkim o jego cechach oczyszczających i uzdrawiających. Oddziałuje zarówno na umysł, jak i na ciało. Ma właściwości uspokajające i jednocześnie harmonizuje, poprzez nadanie jasności. Niewątpliwą zaletą tego kryształu jest jego moc, mianowicie wzmocnienie ciała oraz ducha. Uważa się także, że pomaga usnąć i niweluje do minimum poczucie strachu. Pod względem zdrowotnym przynosi ulgę w dolegliwościach związanych z drogami oddechowymi, łagodzi oparzenia, a także obniża gorączkę.

Turmalin to również kamień symbolizujący, jak i odpowiadający za miłość, bogactwo oraz przyjaźń. To jeden z kilku kamieni słonecznych, czyli ułatwia znalezienie porozumienia, inspiruje oraz działa jak magnes na przyjaźnie. Należy podkreślić, że kryształ ten chroni przed nieufnością, negatywną energią, egoizmem, zazdrością. Turmalin ma sporą moc, gdyż uczy cierpliwości. Niegdyś zakładano wisiorek z tym kamieniem małym dzieciom, które dopiero uczyły się chodzić.

Turmalin to kamień dla Ciebie!

Jest to naturalny, jak i półszlachetny kamień, który został odkryty w Brazylii. Posiada szereg unikalnych właściwości, jak i cech szczególnych. Wśród nich można wymienić emisję dalekiego promieniowania podczerwonego, które powszechnie stosowane jest w celu relaksacji i poprawy krążenia. Warto wspomnieć, że ma spore właściwości absorpcyjne oraz wchłaniające. Aktywują się one w momencie pocierania lub podgrzewania minerału. Dodatkowo oczyszcza najbliższe otoczenie z bakterii, a także czyści skórę oraz powietrze. Minerał ten ma moc, która bezpośrednio związana jest z jego barwą. Dlatego też warto zapoznać się z rodzajami turmalinu i wybrać odpowiedni kamień dla siebie, aby odczuć jego pozytywne działanie.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.