Dlaczego należy stosować płyny do higieny intymnej?

Dlaczego należy stosować płyny do higieny intymnej?

Odpowiednia troska o miejsca intymne stanowi rzecz niezwykle ważną przy codziennej pielęgnacji u każdej kobiety. Jednym z kluczowych elementów jest niewątpliwie zastosowanie specjalnie do tych miejsc przeznaczonego płynu do higieny intymnej. To właśnie taki płyn zapewnia kobiecie komfort każdego dnia, ale również i stanowi doskonałą profilaktykę dla wielu poważnych w skutkach dolegliwości. Mycie miejsc intymnych mydłami, czy też zwykłymi płynami do kąpieli może doprowadzić do bardzo poważnych powikłań. Odpowiednia troska o nasze narządy płciowe to jeden z kluczowych elementów gwarantujących nam zdrowie i dobre samopoczucie każdego dnia.

Stawiając na płyn do higieny intymnej należy zwrócić uwagę na jego skład. Jest to jeden z kluczowych elementów decydujących o odpowiednio dobranym kosmetyku dla naszych miejsc intymnych. Ogromne znaczenie odgrywa pH. W pochwie wynosi ono od 3,5-4,4pH i to gwarantuje nam ochronę przed wszelkimi drobnoustrojami i bakteriami. Nie są bowiem one w stanie przetrwać w kwaśnym środowisku. Stosując różnego rodzaju mydła, których pH wynosi od 7-9 usuwamy wraz z brudem tą jakże ważną kwaśną warstwę ochronną. Delikatny płyn do higieny intymnej stanowi doskonały kosmetyk zarówno do mycia, jak również i do zachowania odpowiedniego pH w tym właśnie miejscu.

Wybór płynu do higieny intymnej mającego działanie nawilżające
Bardzo dobrym wyborem wśród kosmetyków jest na pewno płyn do higieny intymnej nawilżający, który myje, nadaje kwaśne pH tym miejscom, ale również i który doskonale nawilża okolice pochwy. Wśród polecanych produktów warto zwrócić uwagę na markę Gentle Day oferującej płyn do higieny intymnej w pełni dostosowany do potrzeb wszystkich kobiet.

Płyn do higieny intymnej z kwasem mlekowym - właściwości
Każda kobieta posiada w okolicach miejsc intymnych symbiotyczne bakterie Lactobacillus, a więc pałeczki kwasu mlekowego, które znajdując się na błonach pochwy, chronią ją przed wnikaniem do wnętrza drobnoustrojów chorobotwórczych. One również odpowiadają za wytwarzanie nadtlenku wodoru, który z kolei zapewnia odpowiednią stymulację dla układu odpornościowego i utrzymanie kwaśnego pH w pochwie. Niewłaściwa pielęgnacja, mycie narządów płciowych mydłem, czy nawet przyjmowanie antybiotyków może przyczynić się do zmniejszenia ilości tych ważnych dla zdrowia pałeczek. I tutaj z pomocą przychodzi płyn do higieny intymnej z kwasem mlekowym, dzięki któremu niedobór kwasu mlekowego może zostać poprzez regularne stosowanie przywrócony do odpowiedniego poziomu gwarantującego pełną ochronę.

Delikatny płyn do higieny intymnej - troska o swoją kobiecość


Oferowane dla kobiet w każdym wieku delikatne płyny do higieny intymnej są doskonałym zakupem ze względu na ogrom zalet, jakie ich posiadanie za sobą niesie. I tak:


- zostały one przetestowane dermatologicznie - chronią przed podrażnieniami pochwy i skóry;
- posiadają w swoim składzie kwas mlekowy, ekstrakty ziół;
- nie zawierają sls, parabenów, mydła, alergenów ługów i jakichkolwiek substancji zapachowych;
- wykonane zostały w 99% z roślinnych surowców;
- nie wysuszają skóry, nadają się zarówno do skóry normalnej, jak również i wrażliwej;
- nie są testowane na zwierzętach.

Bez sls i parabenów - najlepsze płyny do higieny intymnej


Z racji tego, iż jest to płyn do higieny intymnej bez sls i parabenów, do tego jak najbardziej bezpieczny powinien być stosowany codziennie. Stanowi zarówno doskonały kosmetyk do mycia, do utrzymania odpowiedniego pH pochwy, jak również i do zahamowania nieprzyjemnego zapachu, który bardzo często pojawia się pod wpływem stresu, złej diety, czy też stosowania środków antykoncepcyjnych. Dzięki temu, iż taki płyn do higieny intymnej z kwasem mlekowym ten składnik posiada jest jednym z najlepszych kosmetyków na rynku. Utrzymuje on kwaśne pH, nie podrażnia śluzówki, a do tego może być stosowany wśród kobiet o bardzo wrażliwej skórze.

Stawiając na płyn do higieny intymnej z całą pewnością warto postawić na produkt, który okaże się być najlepszym kosmetykiem dla naszych miejsc intymnych.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.