JAK APLIKOWAĆ TAMPON?

JAK APLIKOWAĆ TAMPON?

Popularność tamponów wzrosła wraz z liczbą kobiet, które coraz częściej wybierają je ze względów praktycznych i higienicznych. Produkty te okazały się lepsze niż inne środki stosowane przez kobiety w celu utrzymania czystości w czasie menstruacji. Jednak, aby skutecznie wykorzystać te produkty musisz dowiedzieć się, w jaki prawidłowy sposób zakładać tampony.

Zanim nauczysz się, jak zakładać tampon ważne jest abyś wiedziała też, jakie dostępne są w tym zakresie możliwości. Mimo że tampony używane są wewnątrz, to odmiana tamponów zapachowych może zniwelować nieprzyjemny zapach. Z drugiej strony tampony bezzapachowe nie podrażniają i nie uczulają.

Jak prawidłowo aplikować tampony? Przed założeniem tamponu, szczególnie jeśli robisz to po raz pierwszy, ważne jest aby się zrelaksować. Mięśnie miednicy nie mogą być napięte. Warto również wybrać sobie odpowiednie, spokojne miejsce. Aplikacja tampona jest prosta. Pamięta, że prawidłowo założony tampon nie powinien powodować dyskomfortu. Najlepiej byłoby znaleźć wygodne miejsce i poświęcić wystarczająco dużo czasu na ćwiczenie. Jak więc używać tamponu?

Aplikacja krok po kroku

Wstawienie tamponu po raz pierwszy może być wydawać się trudne i powodować stres oraz napięcie. Ważne jest jednak, aby się zrelaksować, wówczas zakładanie tamponu będzie znacznie łatwiejsze. Najłatwiej jest założyć tampon na etapie zaawansowanej menstruacji. Pozwala to na łatwiejsze przesuwania tamponu bez powodowania dyskomfortu.

Zapoznanie się z instrukcją zakładania tamponu dołączoną od producenta jest konieczne. Instrukcja pozwoli zrozumieć, jak działa tampon i jak go używać w sposób prawidłowy. Po umyciu rąk i trzymając tampon w ręku, która służy do pisania (czyli odpowiednio prawej lub lewej), drugą ręką sprawdź sznurek, czy jest on mocno przymocowany do tamponu. Pociągnij nim gwałtownie dwa razy. Następnie rozchyl lekko pochwę i kierując cieńszą stronę tamponu w jej kierunku, wprowadź go do środka. Lekko wsuń go, popychając palcem wskazującym. Pamiętaj, że sznureczek powinien znajdować się na zewnątrz i zwisać swobodnie.

Jeśli odczuwać będziesz dyskomfort po próbie włożenia tamponu, możliwe, że nie włożyłaś go wystarczająco głęboko. Spróbuj powtórzyć wspomniane kroki z nowym tamponem, aby upewnić się, że cały proces przeprowadziłaś prawidłowo.

Jak zakładać tampon z użyciem aplikatora?

Jak stosować tampony z aplikatorem? Przed założeniem tamponu należy dokładnie umyć ręce i osuszyć ręcznikiem frotowym lub jednorazowym. Jeśli nie masz możliwości umycia rąk, skorzystaj z jednorazowych rękawiczek. Możesz też skorzystać z bidetu stacjonarnego lub przenośnego, zamontowanego na butelce z wodą, aby umyć okolice intymne.

Następnie należy wykonywać kolejno kroki: złap i przytrzymaj mocno aplikator tamponu w prawej ręce, jeśli jesteś praworęczny lub w lewej, jeśli jesteś leworęczny. Następnie kciukiem i środkowym palcem przytrzymaj dno większej, zewnętrznej rurki. Skieruj końcówkę aplikatora w stronę pochwy, lekko skierowaną do tyłu, tak aby mniejsza rurka była skierowana w Twoją stronę. Wolną ręką otwórz pochwę i umieść końcówkę aplikatora przy otworze pochwy. Następnie delikatnie dociskaj mniejszy koniec aplikatora, aż znajdzie się on całkowicie wewnątrz większej zewnętrznej rurki, wpychając tampon do pochwy. Następnie wyciągnij aplikator. Sznurek pozostaw na zewnątrz, ponieważ służy on do wyciągnięcia tamponu. Aplikator może być płukany lub wrzucany do kosza w zależności od zaleceń producenta.

Równie ważne jest, aby utylizować zużyte tampony we właściwy sposób. Najpierw należy przeczytać instrukcje wydrukowane na opakowaniu tych produktów. Nie jest pożądane, aby spłukiwać tampony w toalecie, ponieważ mogą one powodować problemy w systemie sanitarnym w domu. Można je zatem zawinąć w papier toaletowy i wrzucić do kosza na śmieci. Upewnij się jednak, że zużyte będą znajdować się poza zasięgiem małych dzieci i zwierząt domowych w domu.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.