JAK DOBRAĆ ROZMIAR TAMPONU?

JAK DOBRAĆ ROZMIAR TAMPONU?

Tampony wykonuje się z jedwabiu lub bawełny. Na końcu każdego tamponu znajduje się sznurek. Tampony stosowane są przez kobiety podczas menstruacji. Wraz z nimi mogą być sprzedawane w zestawie aplikatory ułatwiające ich wkładanie.

Tampon wchłania płyn menstruacyjny, a niepożądany zapach, dzięki temu, że tampon umieszczony jest wewnątrz pochwy, jest zminimalizowany. Takie rozwiązanie pozwala kobiecie podczas okresu na ubieranie każdego rodzaju odzieży, nie tak jak przy stosowaniu podpasek higienicznych.

Wielkość tamponu regulowana jest przede wszystkim jego zdolnością do absorpcji płynu. Możemy zakupić tampony długie, ale też takie, które rozszerzają się w środku pochwy. Każda kobieta powinna znać przepływ krwi w swoim miesięcznym cyklu. Dzięki temu przy zakupie tamponów dobierze odpowiedni rozmiar do własnych potrzeb.

Jak dobrać pierwszy tampon?

Dziewczyny, które jeszcze nie współżyły mogą mieć obawy, czy dziewica powinna tamponów. Oczywiście, można stosować takie środki higieniczne w czasie menstruacji. Tampony nie powodują bowiem przerwania błony dziewiczej. Mimo to dziewczyna może się spotkać z sytuacją, w której okaże się, że otwór w błonie jest za mały, aby tampon można było umieścić na odpowiedniej głębokości. Może się to jednak zdarzyć w przypadku około 2 procent nastolatek.

Kobietom, które kupują tampony po raz pierwszy radzi się, aby wybrały tampony w mniejszych rozmiarach. To pozwoli przede wszystkim początkowo na łatwiejsze aplikowanie tego rodzaju środka higienicznego. Co więcej, dobieranie tamponu wcale nie jest takie trudne, jak może się to wydawać.

Jak dobrać rozmiar tamponu używanego pierwszy raz w życiu? Należy również pamiętać, że wielkość tamponów ma być dobrana ze względu na obfitość krwawienia, a nie wielkość pochwy. Im krwawienie jest intensywniejsze, tym większe rozmiary tamponów powinno się wybrać.

Obecnie bez problemu można zakupić tampony wyposażone w specjalny aplikator, służący do umieszczenia produktu w odpowiednim miejscu. Dla kobiety, która aplikuje tampon po raz pierwszy łatwiejsze może być użycie aplikatora. Po czym jednak poznać, że tampon został włożony we właściwy sposób? Nie powinien być w ogóle odczuwalny.

Co powinnaś wiedzieć o rozmiarze tamponu?

Tampony znajdują się wewnątrz ciała, dzięki czemu kobieta nie wyczuwa wilgoci, tak jak w przypadku używania podpasek. Ponadto można je nosić przy każdym rodzaju odzieży, nawet przy bardzo obcisłych spodniach, a także bardzo jasnych kolorach, co przy używaniu podpasek higienicznych nie zawsze jest możliwe.

Aby dobrać odpowiedni tampon dla siebie należy przede wszystkich zwrócić uwagę na jego rozmiar. Krwawienie menstruacyjne jest inne u każdej kobiety, a dodatkowo różni się w poszczególnych cyklach miesięcznych. Dodatkowo ilość wydzielanej krwi zmienia się w zależności od danego dnia cyklu miesiączkowego. W pierwszych dniach najczęściej krwawienie jest obfitsze, dlatego wówczas warto używać tamponów większych. W następnych dniach ilość krwi sukcesywnie się zmniejsza, dlatego można dobierać wtedy tampony mniejsze, a więc te, które wchłaniają mniej płynu.

Aby upewnić się, czy dobrany rozmiar tamponu jest odpowiedni, należy go zaaplikować podczas krwawienia i wyjąć po upływie czterech godzin. Jeśli na tamponie widoczne po tym czasie są wciąż białe włókna oznacza to, że można używać tamponów mniejszych. W przypadku gdy tampon jest całkowicie przesiąknięty, a dodatkowo powoduje plamienie na bieliźnie oznacza to, że nie wchłania już więcej płynu, dlatego należy używać tamponów w większym rozmiarze.

Warto również pamiętać, że tampony muszą być prawidłowo założone i wymienione po upływie czterech do pięciu godzin, nie dłuższym. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o czasie wymiany tych produktów po upływie tego czasu. Jest to uwarunkowane dwoma powodami. Po pierwsze, dlatego że w czasie obfitego krwawienia używanie jednego tamponu przez dłuższy niż wskazany czas może powodować plamienia na bieliźnie. Po drugie, zbyt długie jego używanie może pomóc bakteriom w rozwoju i doprowadzić do pewnego rodzaju infekcji intymnej u kobiety.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.