JAKIE ZESTAWY TAMPONÓW WARTO WYBRAĆ?

JAKIE ZESTAWY TAMPONÓW WARTO WYBRAĆ?

Kobieta podczas miesiączkowania ma możliwość wyboru dwóch środków higienicznych, które będą w stanie odpowiednio zadbać o suchość, czystość i higienę w czasie menstruacji. Jednym z nich są podpaski o miękkiej strukturze, którą przykleja się wewnątrz bielizny. Drugim środkiem higienicznym, przeznaczonym do użytkowania podczas miesiączki są natomiast tampony, które charakteryzują się cylindrycznym kształtem. Produkt wprowadzany jest bezpośrednio do pochwy. Jego wymiana odbywa się za pomocą sznurka, w który został wyposażony.

Oba środki higieniczne, dbające o ochronę bielizny podczas miesiączką absorbują upławy menstruacyjne i pozwalają zapanować nad nieprzyjemnym zapachem oraz odpowiednią czystość. Tampony uznawane są za bardziej komfortową opcję, szczególnie jeśli chodzi o sezon wiosenny i letni. Pozwalają na najwyższy poziom zabezpieczenia, dzięki czemu kobieta czuje się swobodnie i lekko. Działanie tamponów polega na wchłanianiu wydzieliny miesiączkowej wewnątrz ciała, w pochwie. W momencie jego pełnego nasiąknięcia, wymaga on koniecznej wymiany. W przeciwnym razie, może zacząć przeciekać i traci swoją funkcję.

Rodzaje tamponów oraz metody ich aplikacji

Oferta środków higienicznych dla kobiet podczas miesiączki jest niezwykle szeroka i bogata w różne opcje. To od indywidualnych potrzeb każdej z nich zależy, którą wybierze. Na rynku dostępne są rozmaite modele tamponów, produkowane przez wiele marek. Różnią się od siebie przede wszystkim rozmiarem oraz typem chłonności. Kobiety decydując się na tampony jako zabezpieczenie podczas miesiączki bardzo często zmagają się z ich prawidłowym wyborem. Jakie zestawy tamponów warto wybrać? Jest to pytanie na które każda kobieta powinna sobie odpowiedzieć sama, indywidualnie. U każdej z nich miesiączka przebiega zupełnie inaczej, dlatego ich potrzeby i wymagania różnią się od siebie.

Na rynku znajdują się szerokie i bogate oferty po to, by stworzyć jak najlepszą odpowiedź na potrzeby współczesnych kobiet. Każda klientka, dobierając tampon staje przed odpowiedzią na pytanie czy wybrać produkt z aplikatorem czy bez? Na rynku oferowane są dwie opcje, z których każda ma swoich zwolenników. Tampony z aplikatorem pozwalają przede wszystkim na zachowanie wyższego poziomu higieny. Dzięki temu, elementu wprowadzanego do pochwy nie dotykamy rękoma, co ma pozytywny wpływ na ochronę okolic intymnych. Aplikator składa się zazwyczaj rurek, wykonanych z tektury, wsuniętych jedna w drugą. Jedną z nich, szerszą należy wprowadzić do pochwy, gdzie znajduje się tampon. Wiele kobiet decyduje się jednak na stosowanie tamponów bez aplikatora, co pozwala osiągnąć im o wiele lepszą kontrolę nad kierunkiem umieszczania produktu. Pochwa jest bardzo wrażliwym miejscem, dlatego obawa o złe wprowadzenie tamponu jest zazwyczaj bardzo duża. Środek higieniczny bez aplikatora umieszczany jest w pochwie za pomocą palca wskazującego. Wprowadzanie tego rodzaju tamponu uznawane jest przede wszystkim za łatwiejsze i bardziej komfortowe. Przy dobraniu odpowiedniej formy produktu – z bądź bez aplikatora należy zastanowić się nad innymi właściwościami.

Na rynku można wyróżnić tampony o różnej chłonności i rozmaitych rozmiarach. Dobór odpowiedniego typu chłonności zależy głównie od fazy miesiączki. U każdej kobiety menstruacja przebiega zupełnie inaczej i czas jej trwania też nie jest regularny. W związku z tym, oferty tamponów obejmują zróżnicowaną chłonność. W pierwszych dniach miesiączki kobiety będą potrzebowały produktów, które zapewnią im najwyższy poziom suchości. W tym momencie wymagane jest o wiele większe zabezpieczenie przed wzmożonym krwawieniem. W późniejszym czasie bardziej sprawdzą się tampony o mniejszej chłonności, które zagwarantują swobodę i komfort.

Właściwy rozmiar tamponu

Kolejną właściwością, którą należy mieć na uwadze przy doborze odpowiedniego tamponu jest rozmiar. Do konkretnego rozmiaru każda kobieta musi dojść sama podczas użytkowania tego rodzaju środku higienicznego. Najlepiej rozpocząć od najmniejszego rozmiaru, a następnie dostosowywać go do indywidualnych potrzeb i odczuwalnego komfortu. Bez problemu można z czasem dobrać odpowiedni wymiar tamponu, na który wpływa także faza miesiączki.

Środki higieniczne mogą być stosowane zarówno w dzień, jak i w nocy. Bez względu na porę dnia, rozmiar odpowiedniego tamponu pozostaje bez zmian. Rozmiar tamponu jest tak samo sprawą indywidualną każdej kobiety jak jego wymiana. W momencie gdy krwawienie menstruacyjne jest dość obfite, przeważnie w pierwszych dniach produkt należy wymieniać co 3-6 godzin. Umożliwia to osiągnięcie odpowiedniej higieny miejsc intymnych. Podczas mniej obfitego krwawienia, tampon można wymieniać nawet co 6-8 godzin, a na noc wystarczy tylko i wyłącznie jeden model.

Jakie zestawy tamponów warto wybrać? Przede wszystkim takie, które będą zgodne z indywidualnymi potrzebami kobiety. Szeroka oferta na rynku jest odpowiedzią na wszystkie wymagania współczesnych klientek, dlatego jesteśmy przekonani, że wszystkie są w stanie odpowiednio dopasować zestaw tamponów. Ważny jest przede wszystkim ich rodzaj, rozmiar i chłonność, które zależą w dużej mierze od przebiegu całej fazy menstruacji.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.