KIEDY NOSIĆ WKŁADKI HIGIENICZNE?

KIEDY NOSIĆ WKŁADKI HIGIENICZNE?

W wieku najczęściej 11 lat dziewczynka najprawdopodobniej doświadczy wydzieliny pochwowej. Zdaniem lekarzy, pochwa służy jako naturalne przejście między wewnętrznymi organami rozrodczymi a zewnętrzną sferą kobiecego ciała. Podobnie jak usta są stale nawilżane przez ślinę, tak wydzieliny z pochwy są absolutnie normalne, ponieważ są one wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety. Ponadto takie wydzieliny pomagają utrzymać równowagę poziomu pH pochwy w stanie nienaruszonym, co ostatecznie zapobiega występowaniu infekcji. Tak więc zdrowa pochwa to ta, która wydziela śluz.

Zasadniczo wydzielina jest naturalnym środkiem pomagającym utrzymać pochwę w dobrym stanie. Dopiero gdy kobieta nie przestrzega ważnych zasad higieny, wydzielina z pochwy może stać się szkodliwa. Wkładki higieniczne są idealnym rozwiązaniem w przypadku, kiedy kobieta musi radzić sobie z różnymi wydzielinami z pochwy. Wkładki pomagają bowiem zapobiec barwieniu bielizny, spodni różnymi wydzielinami. Pomagają poczuć się komfortowo i bezpiecznie.

Po co są wkładki higieniczne?

To bardzo powszechne i naturalne zjawisko u kobiet, że w ciągu dnia dochodzi u nich do wydzieliny z pochwy. Może to stać się niewygodne, a czasami nawet żenujące, zwłaszcza podczas treningów, oficjalnych spotkań. Wkładki higieniczne pomagają kobietom utrzymać suchość, świeżość i uczucie czystości przez cały dzień. Najlepiej sprawdzają się, gdy zmienia się je co 3–5 godzin. To prosty sposób na zachowanie świeżości i kobiecości.

Kiedy nosić wkładki higieniczne? Wkładki higieniczne to doskonały wybór dla kobiet, które chcą czuć się sucho, świeżo i pewnie każdego dnia. Nie ma też granicy wieku, w którym można, czy trzeba zacząć nosić wkładki higieniczne. Wiadomo, że wydzielina z pochwy pojawia się najczęściej u jedenastoletnich dziewczynek. Zatem już od tego czasu mogą one zakładać wkładki higieniczne. Przy użytkowaniu wkładek trzeba jednak pamiętać o konieczności częstego ich wymieniania – to jest co najmniej co 4 godziny. Nie wszystkie wkładki produkowane są z materiałów, które przepuszczają powietrze. Gromadząca się w jednym miejscu wydzielina i wilgoć to idealne warunki do rozwoju niekorzystnych bakterii i grzybów.

Wkładka higieniczna to cienka, wchłaniająca wkładka, przeznaczona do zachowania kobiecej higieny. Jest noszona na klinie damskich majtek, aby wchłaniać wydzielinę z pochwy lub nawet lekki wyciek krwi menstruacyjnej. Wkładki higieniczne można nawet opisać jako cienkie wersje podpasek higienicznych, które kobiety noszą wewnątrz majtek, aby zapobiec powstawaniu plam i utrzymać bieliznę w czystości.

Wkładki higieniczne można zakupić w wielu kształtach, rozmiarach – od małych, kompaktowych wkładek do dużych, ochronnych wkładek stworzonych z myślą o dużych wyciekach z pochwy i lekkim krwawieniu menstruacyjnym. Można nawet zakupić wkładki takie, aby pasowały do majtek typu stringi. Jednorazowe wkładki są również zaprojektowane w taki sposób, aby posiadały klejący pasek i mogły utrzymać się na odpowiedniej pozycji w bieliźnie. Niektóre wkładki mają tzw. skrzydełka, które owijają się wokół majtek, zapewniając dodatkową stabilność.

Na rynku dostępne są również wkładki higieniczne, które nadają się do wielokrotnego użytku. Można je zakupić w różnych kolorach, rozmiarach, wzorach i chłonności. Można je regularnie prać i ponownie wykorzystywać przez kilka lat. Wkładki higieniczne wielokrotnego użytku są mocowane do bielizny za pomocą zatrzaskiwanych na końcach skrzydełek.

Do czego służą wkładki higieniczne?

Funkcją wkładek jest wchłanianie codziennych wydzielin z pochwy oraz lekkiego krwawienia. Służą zatem jako zabezpieczenie, ochrona podczas nieoczekiwanego wycieku lub niespodziewanego okresu. Są one bardzo komfortowe, ponieważ nie czujesz ich podczas chodzenia i możesz czuć się bardziej elastycznie i wygodnie. Wydzielina z pochwy jest żółtawo-biała i lepka, a to sprawia, że czasami może zostawiać zauważalny ślad na majtkach. Ciężko jest zmyć te plamy po wyschnięciu dlatego noszenie wkładek jest bardzo pomocne.

Noszenie wkładek higienicznych ma wiele zalet:

  • zapewniają codzienną ochronę przed wyciekiem moczu, wyciekiem z pochwy lub nieoczekiwanym okresem,
  • są wykonane z oddychającego materiału, który odprowadza wilgoć,
  • są również pomocne w ostatnich dniach okresu, kiedy wydzielina zasadniczo ustała, ale nadal występują plamienia, które są brązowe lub różowe,
  • utrzymują Cię i Twoje majtki w czystości,
  • są pomocne w leczeniu nietrzymania moczu przez osoby dorosłe, starsze mające na łagodne lub umiarkowane wycieki,
  • mamy niemowląt mogą używać wkładek, aby zabezpieczać się przed wyciekiem, którego doświadczają przez kilka tygodni lub czasami miesięcy po porodzie.

Wkładki higieniczne to doskonały sposób na to, aby kobieta czuła się komfortowo i bezpiecznie przez cały dzień. Wkładki pomagają również utrzymać czystość bielizny, co może być istotne w przypadku droższej bielizny, o którą chcemy dbać lepiej. Wkładek należy jednak używać z głową. Wiadomo, że należy je często wymieniać na świeże, w nocy używać raczej sporadycznie. Ponadto ważne jest również zwrócenie uwagi na to, z jakiego materiału zostały wkładki wykonane. Najlepiej jest wybierać te, które powstały z naturalnego, oddychającego materiału. Jest to kwestia bardzo ważna, ponieważ pochwa powinna mieć zapewniony stały dostęp do powietrza. Tymczasem gromadząca się wilgoć to doskonała pożywka dla bakterii i grzybów, a zatem przyczynek do rozwoju wszelkich kobiecych infekcji.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.