KOBIETO, ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE!

KOBIETO, ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE!

Aktualnie modny jest siedzący tryb życia, gdy bierzemy na siebie zbyt wiele obowiązków, nie sprzyja zdrowiu. Dlatego zachęcamy do dbania o siebie. Bo to bycie swoją najlepszą przyjaciółką sprawi, że wybory, których dokonujesz w życiu, będą dla Ciebie najlepsze.

 

Ty też to znasz? Ciągły bieg, życie na pełnych obrotach, nieustanny stres, zbyt mało odpoczynku, relaksu, czasu spędzonego z rodziną i zdecydowanie za mało snu. Niestety to codzienność większości ludzi w dzisiejszych czasach. Chcemy dać z siebie jak najwięcej, dlatego skupiamy się na łączeniu zbyt wielu zdań. I tak pracujemy na etacie bądź prowadzimy własną firmę, wychowujemy dzieci, dbamy o dom, uprawiamy sporty, jednak gdzieś w tej całej gonitwie zapominamy o sobie!

 

Droga Kobieto nie pędź tak! Zatrzymaj się! Pomyśl o sobie, o swoich pasjach i marzeniach. Zostań swoją najlepszą przyjaciółką i odnajdź równowagę pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Przecież jeśli pójdziesz do pracy wypoczęta, Twój pracodawca będzie miał o wiele więcej korzyści z Ciebie i Twoich umiejętności. Bo tylko wypoczęta osoba potrafi optymalnie wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności.

 

"Sport to zdrowie". Tak mówi znane nam przysłowie, ale nie uprawiaj sportu, bo jest modny. Znajdź taką dyscyplinę, która będzie sprawiała Ci radość. Nie uprawiaj zumby, joggingu czy crossfitu, bo wszyscy Twoi znajomi tak robią. Zamiast tego dla zdrowia i urody możesz regularnie spacerować, jeśli lubisz to po lesie, z własnym psem i dziećmi. W sporcie ważne jest to, aby sprawiał Ci przyjemność. Również regularne spacery są doskonałą formą aktywności fizycznej, dzięki nim dotleniamy organizm, odprężamy się oraz dbamy o stawy.

 

Sen. Dobrze jest się wysypiać. Oczywiście nie zawsze się da, ale sen jest potrzebny Twojemu organizmowi. W czasie nocnego wypoczynku ciało się regeneruje, wycisza i naprawia uszkodzone komórki. Dlatego przygotuj się na dobry sen. Godzinę przed położeniem się do łóżka odłóż telefon, bo badania wykazały, że smartfony emitują światło, które utrudnia zasypianie. Ponadto, aby zapewnić sobie lepszy i zdrowszy sen warto przykręcić ogrzewanie w sypialni oraz wywietrzyć ją przed snem. Wygodna piżama i miła w dotyku pościel, a także wyposażenie pokoju i stonowane kolory ścian sprawią, że lepiej wypoczniesz.

 

Tak dużo pracujemy, że prawie zapomnieliśmy, czym jest odpoczynek. Znajdź czas dla siebie. Rozwijaj swoje pasje i marzenia. Poświęcaj czas na czytanie książek oraz zdobywanie informacji o tym, co Cię interesuje. I dbaj o swoje zdrowie. Stawiaj się na badania kontrolne i miej kontrolę nad własnym życiem. Bądź kobietą żyjącą świadomie, nie przepracowuj się ponad siły, znajdź balans pomiędzy pracą, codziennymi obowiązkami i odpoczynkiem.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.