KTO MOŻE STOSOWAĆ TAMPONY?

KTO MOŻE STOSOWAĆ TAMPONY?

Tampony to jeden z dwóch środków higienicznych dostępnych na rynku dla kobiet w czasie okresu miesiączkowego. Panie, decydujące się na ich stosowanie zwracają szczególną uwagę na to czy są bezpieczne, czy gwarantują pożądany komfort i czy mogą być stosowane przez każdą z nich. Kluczową kwestią jest odpowiednie dobranie tamponów do indywidualnych potrzeb oraz właściwe ich używanie.

Odpowiedź na pytanie kto może stosować tampony jest bardzo prosta. Może być to każda kobieta, która rozpoczęła miesiączkowanie i jest w stanie w sposób odpowiedni zaaplikować produkt w pochwie. Panie muszą zdać sobie sprawę, że tampon powinien gwarantować najwyższy poziom komfortu przez cały dzień. Z rozwiązania tego rodzaju środków higienicznych zrezygnować powinny kobiety, które podczas użytkowania bądź aplikowania tamponu odczuwają dyskomfort, a nawet ból. Produktu nie należy umieszczać w pochwie także w wyniku napotkania na drodze oporu. Może to uniemożliwić prawidłowe zaaplikowanie tamponu.

Tampon? Nie obawiaj się!

Kobiety bardzo często na początku mają pewne obawy przed stosowaniem tamponów. Pierwsze próby wywołują dużo stresu i napięcia, co powoduje, że można napotkać opór bądź uciążliwy ból. Korzystanie z tamponów powinno rozpocząć się w sposób spokojny i kontrolowany. Jest to produkt, który w odróżnieniu od drugiego środka higienicznego podczas miesiączki jakim są podpaski może być używany tylko i wyłącznie w momentach okresu menstruacji. Kobiety nie powinny stosować produktu na co dzień, nie zmagając się z żadnym krwawieniem.

Najwięcej kontrowersji budzi korzystanie z tamponów przez młode dziewczyny, będące jeszcze dziewicami. W dzisiejszym świecie krąży wiele mitów o tym, że ten rodzaj środku higienicznego może powodować przerwanie błony śluzowej u kobiet, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia. Nie jest to jednak prawda! Tampony mogą być używane przez większość Pań, niezależnie od wieku. Jedynym problemem, który może uniemożliwić ich stosowanie jest towarzyszący ból. Kobiety, które podczas aplikacji produktu napotykają opór bądź jakiekolwiek dolegliwości powinny zrezygnować z tego rozwiązania, ponieważ może ono doprowadzić do niebezpiecznych skutków.

Pochwa i okolice intymne to bardzo wrażliwe narządy o które należy dbać w sposób kompleksowy i bardzo staranny. Przerywanie błony śluzowej przez stosowanie tamponów to jednak tylko i wyłącznie mit, który nie ma nic wspólnego z prawdą. Może zdarzyć się tylko tak, że otwór w błonie śluzowej jest zbyt mały, by produkt mógł zostać właściwie umieszczony w pochwie. W takiej sytuacji nie należy na siłę aplikować tamponu, by nie narażać miejsc intymnych na bakterie bądź podrażnienia. Każda kobieta musi pamiętać, że odpowiednio umieszczony produkt w pochwie jest niewyczuwalny. W przeciwnym razie, należy go natychmiastowo usunąć. To sygnał, że tampon jest zaaplikowany nieprawidłowo lub zbyt płytko.

Zalety tamponów

Szybka i łatwa aplikacja tamponu to tylko kwestia wprawy i doświadczenia. Początki są najtrudniejsze, ponieważ dodatkowo pojawia się stres i napięcie. Prawidłowe korzystanie z tamponów potrafi zapewnić dyskretną ochronę oraz zwalczyć nieprzyjemny zapach. Jest to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla kobiet, które są miłośniczkami aktywności fizycznej i nawet w dniach okresu miesiączkowego ciężko z nich zrezygnować.

Tampony pozwolą na osiągnięcie najwyższego poziomu wygody podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu. Są niewyczuwalne i niezwykle chłonne, dlatego świetnie sprawdzają się na siłowni czy w klubach fitness. Znajdują zastosowanie głównie na wakacjach oraz w wyjściach na basen, gdzie nie poradziłaby sobie żadna, nawet najbardziej funkcjonalna i chłonna podpaska. Tampony dają możliwość nie rezygnowania z żadnych przyjemności. Okres krwawienia sam w sobie już jest bardzo niekomfortowym i bolesnym czasem, dlatego nie warto odmawiać sobie rozrywek oraz rozkoszy, które poprawią humor i zmniejszą napięcie.

Kto może używać tamponów? Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi: wszystkie kobiety, niezależnie od wieku, które rozpoczęły miesiączkowanie i które potrafią w sposób bezpieczny i kompleksowy zaaplikować produkt w niezwykle wrażliwym miejscu jakim jest pochwa. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na właściwe dobranie produktu, jak i odpowiednie użytkowanie. Obawę może budzić tylko i wyłącznie napotkany ból bądź opór, który najczęściej jest wynikiem stresu i napięcia, z którymi zmaga się kobieta rozpoczynająca użytkowanie tamponów. Jeśli produkt w pochwie jest niewyczuwalny i kobieta odczuwa pożądany komfort, jego stosowanie jest w pełni bezpieczne i skuteczne.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.