NIE BĄDŹ ROBOTEM...

NIE BĄDŹ ROBOTEM...

Kobieto nie jesteś robotem! Dlaczego należy odpoczywać w czasie miesiączki?

 

Życie współczesnej kobiety to nie lada wyzwanie. Często musimy być bardzo zorganizowane. Łączymy pracę zawodową, z prowadzeniem domu, rozwijaniem własnych zainteresowań i wychowaniem dzieci. Życie w ciągłym biegu sprawia, że czasami czujemy się bezsilne i przemęczone. Dlatego w czasie miesiączki włącz przycisk "stop". Zatrzymaj się i bądź dla siebie najważniejsza.

 

Miesiączka to trudny okres dla naszego systemu nerwowego. Hormony buzują, jeśli dodamy do tego jeszcze stresy bądź trudności dnia codziennego, może z tego wyjść naprawdę kłopotliwa sytuacja. I to nie jedna, a cały ciąg kłopotliwych zdarzeń. Dlatego podczas miesiączki zaplanuj sobie inaczej dni. Zrezygnuj z dodatkowych obowiązków zawodowych i domowych. Nie zajmuj się wówczas wszystkim dookoła. W "te trudne dni" to Ty bądź dla siebie najważniejsza.

 

 Wybierz się do kina, spotkaj się z przyjaciółkami, przeczytaj długo odkładaną książkę, bądź zaplanuj seans filmowy z lampką wina tylko dla siebie. Wybierz się na dłuższy spacer. Weź ciepłą, relaksującą kąpiel lub przygotuj dla siebie wieczorny rytuał spa.

 

Każdego dnia pracujemy jak mrówki, biegając pomiędzy pracą a domem. Mamy mnóstwo spraw na głowie: sprzątanie, zakupy, wychowanie dzieci, pranie, gotowanie... i wiele innych. Dlatego w czasie miesiączki możemy sobie odpuścić. Zamiast zrywać się w wolny weekend po bułki, poleż dłużej w łóżku lub połóż się wcześniej. Rozpal relaksujące i odprężające świece, przygotuj sobie pyszne lody bądź ulubiony deser. W "te dni" możesz sobie odpuścić nawet restrykcyjną dietę. W trakcie miesiączki odczuwasz ból, rozdrażnienie, nudności, jest ci słabo... nie dokładaj sobie wówczas więcej zmartwień. Postaraj się przyjemnie nastroić. Bądź wówczas swoją najlepszą przyjaciółką. I odpuść! Kilka dni życia na wolniejszych obrotach, kilka dni, gdy dasz sobie chwilę oddechu od codziennego biegu i stresu, z całą pewnością wyjdzie Ci na dobre.

 

A może masz własne sposoby na relaks i odprężenie w czasie miesiączki?

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.