PRZEDSTAWIAMY FAKTY I OBALAMY MITY NA TEMAT PODPASEK GENTLE DAY

PRZEDSTAWIAMY FAKTY I OBALAMY MITY NA TEMAT PODPASEK GENTLE DAY

Przedstawiamy fakty i obalamy mity na temat podpasek Gentle Day

Mam na imię Wilmante, jestem założycielką litewskiej marki Gentle Day®. 10 lat temu w moje ręce popadły produkty, które zmieniły mój pogląd na menstruacje, ponieważ dotąd cierpiałam z powodu podrażnienia skóry i bólu podczas każdej miesiączki.Wiedziałam, że wiele kobiet cierpi w czasie menstruacji, więc miałam główny cel aby podpaski, które wypróbowałam, były dostępne dla każdej kobiety, która boryka się z dolegliwościami w czasie okresu.Wraz z mężem założyliśmy firmę i stworzyliśmy markę Gentle Day®. Dzisiaj produkty Gentle Day® są sprzedawane w Litwie, Łotwie, Estonii, Polsce, Słowacji, Czechach, Włoszech, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, a od roku 2016 w USA i Kanadzie. Misją Gentle Day® jest zmiana poglądu kobiety na miesiączkę, pomagając żyć zdrowiej i bardziej komfortowo. Obiecuję, że nadal będę tworzyć wyłącznie zdrowe, wypróbowane, certyfikowane i skuteczne produkty dla Twojej zdrowej miesiączki.

1. Czy Państwa podpaski i wkładki są ekologiczne? Poprawność słowa”Organic” na opakowaniu. 

Tak, są ekologiczne (z angielskiego Organic), wykonane z bezpiecznych materiałów i nie zawierają szkodliwych chemikaliów. Nasze opakowanie zostało sprawdzone przez agencję odpowiedzialną za prawidłowe oznakowanie produktów w UE. Zgodnie ze wszystkimi dostępnymi certyfikatami i testami możemy oznaczyć na opakowaniu, że nasz produkt jest ekologiczny (w języku angielskim mamy prawo  ukazać Organic).

2. Czy Państwo ukazują w opisach o braku plastiku w podpaskach?

Nie, ponieważ skład podpaski jest ukazany na opakowaniu. Dolna, odporna na wilgoć warstwa podpasek i wkładek wykonana jest z plastyku (Polyethylene) – 50% oraz węglanu wapnia (50%). Takie tworzywo jest oddychające, a do wyprodukowania takiego rodzaju tworzywa zużywa się mniej CO2 i jest one przyjazne dla środowiska.

3. Z czego zrobiony jest wkład absorbujący w podpaskach? 

Podpaski Gentle Day® nie zawierają silikonu, co potwierdzają certyfikaty i udostępniony skład podpasek. Jest to nietoksyczny hydrożel, przyjazny dla środowiska, produkowany specjalnie dla podpasek higienicznych oraz przeznaczony do wchłaniania krwi lub moczu. Do warstwy chłonnej podpasek Gentle Day® wykorzystujemy najwyższej jakości hydrożel - superabsorbujący polimer, nazwa markowa Aqua Keep, produkowany przez jedną z największych japońskich firm SUMITOMO. Superchłonny polimer stosowany przez Gentle Day® - poliakrylan sodu - jest biodegradowalny, całkowicie nieszkodliwy dla przyrody, wody oraz ciała ludzkiego, biokompatybilny i całkowicie nietoksyczny. Nasze certyfikaty Oeko-Tex® oraz Made for Health  Health® również potwierdzają, że ten materiał nie jest szkodliwy. Na największym portalu, który klasyfikuje różne substancje według ich bezpieczeństwa, wynik dla tej substancji wynosi 1-2 https://www.ewg.org/skindeep/ingredients/706159-SODIUM_POLYACRYLATE/, co oznacza, że ta substancja jest całkowicie bezpieczna. Używamy tego materiału, aby podpaski niezawodnie wchłaniały krew  uszczelniając  ją w kapsułkach hydrożelowych. Podpaski Gentle Day® wyróżniają się szczególnie dobrą chłonnością, wchłaniając do 10 razy więcej niż inne podpaski z bawełny organicznej, dzięki czemu kobieta może czuć się bezpiecznie przed przeciekami oraz zużyć znacznie mniej podpasek, a jednocześnie mniej odpadów.

4. Czy Państwa produkty zawierają BHT? Czy wkład absorbujący zawiera BHT?

Nie, nigdy nie było i nie ma takiego materiału. Materiał ten może być stosowany w kosmetykach, nasze podpaski nie są pachnące ani impregnowane płynami, ziołami ani lekami.

5. Z czego jest zrobiona górna warstwa podpaski?

Górna warstwa podpasek jest wyprodukowana z włókna nietkanego, ( Non-vowen fabric) to jest ukazane w składzie na opakowaniu, które na przykładzie jest używane do produkowania maseczek medycznych. Jest to polipropylen, który charakteryzuje się tym, że w przeciwieństwie do włókien naturalnych pozostaje suchy i dlatego nie podrażnia skóry. Jest to bardzo ważne, gdy skóra jest w stałym kontakcie z wilgocią. Materiał ten jest najbardziej odpowiedni podczas menstruacji, ponieważ kobieta czuje się bardziej sucho, komfortowo, a skóra nie jest podrażniona z powodu wilgoci.Górna warstwa wkładek jest wykonana z naturalnych materiałów - bawełny z wiskozą (wiskoza ma lepszą chłonność niż bawełna, więc używamy mieszanki tych dwóch włókien).

7. Z czego zrobione są opakowania (zbiorcze i pojedyńczych podpasek, wkładek) Państwa produktów?

Aby podpaski zostały higienicznie czyste oraz zabezpieczone od różnego rodzaju zanieczyszczeń , każda podpaska jest zabezpieczona w plastykową folię PET.

Opakowanie jest w połączeniu: aluminium i plastiku - oznakowanie na opakowaniu 90 CPP. Ten rodzaj opakowania jest często używany do pakowania żywności oraz nadaje się do recyklingu. Zarówno opakowanie, jak i tworzywo sztuczne użyte do owijania podpasek i wkładek są testowane przez OEKO-Tex® pod kątem ftalanów i bisfenolu A.

8. Jakie certyfikaty posiadają Państwa produkty i czego one dokładnie dotyczą?

Oeko-Tex® 100 - certyfikat ekologiczny, co oznacza, że cały produkt i wszystkie składniki zostały w pełni przetestowane pod kątem szkodliwych substancji chemicznych - formaldehydu, metali ciężkich, pestycydów, środków powierzchniowo czynnych, chlorowanych fenoli i OPP, organicznych związków cyny, kadmu i ołowiu, ftalanów, fostatów , Bisfenol A, wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (PAH), pozostałości rozpuszczalników łącznie około 190 substancji chemicznych i ustalony poziom pH. Przeczytaj więcej o tym certyfikacie tutaj www.oeko-tex.com . Nasz numer certyfikatu to 2011LK0006 - można go sprawdzić, aby upewnić się, że jest ważny na stronie www.oeko-tex.com .

Certyfikacja Made for Health® gwarantuje, że produkt jest zdrowy. Certyfikacji można udzielić dopiero po przeprowadzeniu wszystkich wymaganych testów Oeko-Tex® 100, a także dodatkowym teście biokompatybilności, ocenie cytotoksykologicznej w badaniach in vitro, teście samoprzylepnym z udziałem wolontariuszy w celu ustalenia, czy produkt nie jest alergizujący.

9. Czy państwa podpaski są testowane na zwierzętach?

Nie, czego dowodem jest certyfikat VEGAN w Europie oraz Leaping Bunny  - Zajączek w Stanach Zjednoczonych. Certyfikat VEGAN potwierdza, że produkty nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego i że nie przeprowadzono żadnych badań na zwierzętach. Wszystkie nasze produkty można zobaczyć, wprowadzając nazwę Gentle Day tutaj https://www.vegsoc.org/trademarked-products/  .

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.