ZALETY NOSZENIA BIELIZNY Z ORGANICZNEJ BAWEŁNY

ZALETY NOSZENIA BIELIZNY Z ORGANICZNEJ BAWEŁNY

Zalety noszenia bielizny z organicznej bawełny

 

Czy wiesz, czym się różni bawełna organiczna od tej zwykłej i dlaczego lepiej nosić bieliznę z organicznej bawełny? Zachęcamy do lektury artykułu, dzięki któremu poznasz szereg zalet noszenia bielizny z organicznej bawełny.

 

Tradycyjny przemysł bawełniany opiera się na agresywnych substancjach chemicznych. Dlaczego? Już od początku hodowli tej rośliny trzeba włożyć wiele pracy, aby uchronić ją przed atakami szkodników, często po prostu stosuje się mnóstwo środków chemicznych. Warto wiedzieć też, że na popularności zyskuje bawełna modyfikowana genetycznie. Produkowane tradycyjnymi metodami włókna bawełny są zanieczyszczone i przed trafieniem do produkcji odzieży przechodzą wiele etapów chemicznego oczyszczania. Po przygotowaniu bawełnianej tkaniny jest ona barwiona.

 

Aktualnie, ciekawym i zyskującym w ostatnich latach na popularności, alternatywnym rozwiązaniem jest bawełna organiczna, czyli materiał, który jest wytwarzany za pomocą naturalnych metod produkcji. Zamiast pestycydów do ochrony roślin bawełny na plantacjach organicznych używa się naturalnych nawozów i środków ochrony roślin takich jak czosnek czy wyciąg z drzewa neem, a chwasty wyrywa się ręcznie. Następnie włókna barwi się wyłącznie naturalnymi barwnikami.

 

Bawełna organiczna jest bezpieczna nie tylko dla środowiska, ale również dla alergików, dzieci i osób ze skłonnościami do podrażnień.

 

Bielizna to taki rodzaj garderoby, który bezpośrednio przylega do naszego ciała, w przypadku majtek są to części intymne, dlatego też warto wybierać bieliznę z bawełny organicznej, pozbawionej środków chemicznych takich jak: metale ciężkie, formaldehyd czy substancje ropopochodne.

 

Bielizna z bawełny organicznej jest obojętna dla skóry i nie przyczynia się do zaogniania istniejących zmian, a poza tym jest miękka i bardzo wytrzymała.

 

W ofercie Gentle Day znajdziesz duży wybór wysokiej jakości bielizny dla kobiet z bawełny organicznej. Bielizna Gentle Day każdego dnia zdobywa kolejne zaufane klientki ze względu na wyjątkowy komfort jej noszenia. To wygodna bielizna z bawełny ekologicznej z dodatkiem elastanu oraz jonów srebra. Co ciekawe majtki zostały wyposażone w ukrytą zakładkę, w postaci kieszonki, dzięki której skrzydełka podpaski nie są widoczne. Warto podkreślić, że unikalna i opatentowana konstrukcja majtek zapewnia wygodę i lepszą ochronę w czasie miesiączki.

 

Majtki z bawełny ekologicznej są polecane przez ginekologów. Warto je nosić nie tylko podczas menstruacji, ale ze względu na ich ciągły kontakt ze skórą miejsc intymnych oraz fakt, że przepuszczają powietrze. Doskonale sprawdzają się w czasie uprawiania sportu, na masażu, nad morzem czy w czasie wizyty u lekarza, bo dzięki nim nie musisz się krępować, że ktoś zauważy, że aktualnie masz "te dni".

 

Bielizna Gentle Day z organicznej bawełny, zarówno majtki, jak i biustonosz doskonale sprawdzą się do noszenia na co dzień, szczególnie u osób podatnych na alergie i podrażnienia. Została wzbogacona jonami srebra, dzięki czemu nie tylko chroni przed bakteriami, ale również przeciwdziała ich rozprzestrzenianiu i neutralizuje nieprzyjemny zapach.

 

A efekt ten utrzymuje się znacznie dłużej niż po 50 praniach.

 

Skorzystaj z kodu rabatowego: BieliznaGentleDay i otrzymaj -20% zniżkę przy zakupie bielizny :)

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.