Chłonność

Wszystkie majtki menstruacyjne GENIAL, w tym modele z niskim stanem, posiadają opatentowany klinek, do którego można przykleić podpaskę. Jeśli nie czujesz się bezpiecznie nosząc same majtki, załóż je z dodatkową ochroną lub wypróbuj je najpierw spędzając czas w domu. 

LIGHT

WchłaniaJą do 12 ml, czyli co ~2 tampony Regular. 

Kiedy wybrać? 

Kiedy krwawienie jest skąpe/oczekując na miesiączkę/noszenie dodatkowych środków zapobiegających przeciekom. 

MEDIUM 

Wchłaniają do 18 ml, czyli co ~3 tampony Regular.

Kiedy wybrać?

Gdy miesiączka nie jest obfita, można je nosić w dowolnym dniu miesiączki. Jeśli miesiączka jest obfita, to w dni, w których krwawienie nie jest obfite, lub po zastosowaniu dodatkowych środków ochrony. 

HEAVY 

Wchłania do 30 ml, czyli co ~4-5 tamponów Regular.

Kiedy wybrać?

W dni z większym krwawieniem, gdy nie chcesz używać dodatkowych środków – tamponów, podpasek bądź kubeczka menstruacyjnego.

SUPER

Wchłania do 40 ml, czyli co ~6-7 tamponów Regular.

Kiedy wybrać?

Podczas obfitego krwawienia lub gdy przez dłuższy czas nie można zmienić majtek, na przykład w nocy. Nie ma możliwości stosować dodatkowych środków. 

Poniżej znajduje się przybliżona chłonność majtek przetestowana przy użyciu wody. Krew jest gęstsza, dlatego majtki niekoniecznie wchłoną tyle krwi, ile podano w tabeli. Kiedy wybrać - to tylko nasza rekomendacja.

 

Mamy nadzieję, że znajdziesz dla siebie idealny model i odpowiednią chłonność oraz że będziesz czuć się pewnie i komfortowo podczas okresu.