Kubeczek menstruacyjny GENIAL DAY

To rewolucyjny produkt, do którego kobiety powinne przekonać się..

„Absolutnie go uwielbiam! Super miękki i łatwy do aplikowania. Szczerze mówiąc, uważam, że to najdelikatniejszy kubek menstruacyjny, jaki kiedykolwiek próbowałem, bez nacisku, bez dyskomfortu przylegającego do moich ścianek. Bardzo łatwy do usunięcia w porównaniu do innych kubków. … Jest różowy! 

Odkryj zalety kubka Genial Day

Zrównoważony

Wielokrotnego użytku menstruacyjny kubeczek Genial Day ogranicza ilość odpadów do zera. W przeciwieństwie do silikonu medyczny TPE można łatwo poddać recyklingowi. Można go z powrotem stopić za pomocą ciepła i przetworzyć na inne rzeczy.

Oszczędny

Kubeczek Genial Day zapewnia do 12 godzin ochrony w ciągu miesiączki - w dzień i w nocy! Po prostu włóż go, gdy się obudzisz, opróżnij, gdy będzie pełny i włóż ponownie. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych tamponów i podpasek!

Wygodny

Elastyczny i gładki kubeczek Genial Day nie jest w ogóle wyczuwalny podczas noszenia. Dosłownie zapominasz, że masz miesiączkę, po prostu nie zapomnij opróżniać kubeczka max co 12 godzin lub jak tego potrzebujesz.

Niewidzialny

Idź się opalać, pływać lub chodzić nago, a nikt nigdy nie zauważy, że masz okres.

Ujarzmij swój okres!

TPE lub termoplastyczny elastomer

Kubeczek menstruacyjny GENIAL DAY® jest wykonany z TPE (elastomerów termoplastycznych) klasy medycznej, czasami nazywanego kauczukiem termoplastycznym. Ten elastomer jest produkowany w Europie zgodnie z bardzo surowymi wytycznymi nałożonymi na wyroby medyczne.

Badania farmakologiczne i medyczne wykazały, że elastomery są nietoksyczne, hipoalergiczne i nie podrażniają skóry. Materiał ten nadaje się do bezpośredniego kontaktu z krwią i jest szeroko stosowany do produkcji wyrobów medycznych, które mają bezpośredni kontakt z ludzkim ciałem. Nie zawiera ftalanów, metali ciężkich, ołowiu, PVC, lateksu i jest miękki, trwały i odporny na rozdarcia.

Rygorystyczny Total Quality Management System oparty na 21 CFR 820 - rozporządzeniu QSR Quality System z US FDA (Food and Drug Administration) gwarantuje najwyższą jakość kubeczka menstruacyjnego Genial Day. Fabryka posiada również certyfikat ISO 9001: 2001 (system zarządzania jakością). Produkty zostały przetestowane jako hipoalergiczne „niedrażniące” w laboratoriach zewnętrznych.

W zależności od tego, jak dobrze będziesz dbać o swój kubeczek menstruacyjny, może on trwać od 1 do 5 lat (a nawet do 10 lat). Jednak ginekolodzy zalecają coroczną wymianę kubeczka menstruacyjnego. Kubek należy natychmiast wymienić, jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki zepsucia, takie jak lepkie lub pudrowe pokrycie, poważne przebarwienia lub jeśli zaczął podrażniać skórę czy pochwę.

Kliknij tutaj, aby kupić kubeczek menstruacyjny Genial Day.

#PorównajTampon

 • Kubeczek menstruacyjny to znacznie bardziej ekonomiczny sposób na zaspokojenie potrzeb higienicznych w ciągu okresu w porównaniu z tamponami czy podpaskami, ponieważ można ich używać ponownie i będą służyć przez lata.
 • W przeciwieństwie do tamponu, kubeczek menstruacyjny jest elastyczny i idealnie dopasowuje się do ciała, tak że nie poczujesz, że tam jest.
 • Jeśli lubisz pozostać aktywna, użyj kubeczka menstruacyjnego Genial Day®, a na pewno zostaniesz BFF. Kubeczki menstruacyjne są bardzo wygodne podczas ćwiczeń, a także na wakacjach nad morzem. W przeciwieństwie do tamponów, które należy wymieniać za każdym razem, gdy wychodzisz z wody, kubek menstruacyjny może pozostać przez cały dzień, ponieważ woda nie dostanie się do środka.
 • W przeciwieństwie do tamponu, kubeczek menstruacyjny nie wchłania naturalnej wydzieliny z pochwy, dzięki czemu Twoja flora pochwy pozostanie zrównoważona i nie doświadczysz nieprzyjemnej suchości, która jest bardzo powszechna wśród kobiet używających tamponów.
 • Wybór kubeczka menstruacyjnego zamiast tamponu drastycznie zmniejszy Twoje szanse na wystąpienie zespołu wstrząsu toksycznego (TSS) - rzadkiego, ale bardzo niebezpiecznego stanu.
 • średnio tampon wchłania około jednej łyżki stołowej krwi menstruacyjnej, podczas gdy kubek menstruacyjny (w zależności od rozmiaru) zbiera 3-4 łyżki. W rezultacie będziesz musiał odbywać mniej wycieczek do łazienki.
 • Ponadto prawdopodobieństwo wycieków jest znacznie mniejsze, jeśli używasz kubeczka menstruacyjnego w porównaniu z podpaskami, a nawet tamponami. Ponieważ kubek menstruacyjny zbiera krew w pochwie, szanse na wyciek są bardzo niewielkie. W rzeczywistości, kubek menstruacyjny prawidłowo włożony i opróżniony w odpowiednim czasie jest w 100% szczelny.
 • Zwykle, jeśli dojdzie do wycieku, dzieje się tak, ponieważ kobieta wybrała kubeczek o niewłaściwym rozmiarze lub z powodu nieprawidłowej aplikacji. Jedynym sposobem, w jaki dojdzie do wycieku, jest sytuacja, w której kubeczek menstruacyjny nie otworzył się wewnątrz pochwy i nie jest dopasowany do ścian pochwy.
 • Niektóre kobiety zgłaszały krótsze miesiączki, mniejszy przepływ i mniejszy dyskomfort w jamie brzusznej podczas używania kubeczków menstruacyjnych (w porównaniu z tamponami).
 • Jedynym minusem kubeczka menstruacyjnego jest bardziej skomplikowane zakładanie w porównaniu do tamponów czy podpasek. Jednak gdy kilka razy spróbujesz aplikacja i wyjmowanie, nie powinny  stanowić problemu.
 • W przeciwieństwie do tamponu ze sznureczkiem zwisającym poza pochwą, prawidłowo założony kubeczek menstruacyjny nie jest widoczny, nawet jeśli byłaś całkowicie naga. Jednak, podobnie jak tampon, podczas seksu należy wyjąć kubeczek menstruacyjny. Warto zauważyć, że ginekolodzy nie zalecają angażowania się w seks pochwowy podczas menstruacji ze względu na większe ryzyko infekcji.

 Inne zalety kubeczka menstruacyjnego

 • Jeśli masz stan zdrowia, w którym musisz obserwować przepływ menstruacyjny, jest to bardzo łatwe, gdy używasz kubeczka menstruacyjnego. Wewnętrzne ścianki kubeczka menstruacyjnego GENIAL DAY® mają mililitrowe znaczniki. Pojemność średniej wielkości kubeczka GENIAL DAY® to 25 ml, natomiast dużego kubeczka menstruacyjnego może pomieścić do 30 ml krwi.
 • Kubeczek menstruacyjny świetnie sprawdza się w podróży, zwłaszcza gdy nie masz dostępu do łazienki lub gdy łazienka nie jest zbyt wygodna (jak w samolocie). Wystarczy butelki wody, aby wypłukać kubeczek i umyć ręce, jeśli nie masz dostępu do bieżącej wody.
 • Kubeczek menstruacyjny to prawdziwe zbawienie podczas upalnych letnich dni: na Twojej skórze nigdy nie pojawią się wysypki i nie będziesz musiała zakładać podpaski. Zalecamy jednak używanie majtek GENIAL DAY® (z certyfikatem ekologicznym i wykonanych z prawdziwej bawełny), przynajmniej do czasu, gdy przyzwyczaisz się do prawidłowej aplikacji kubeczka menstruacyjnego.

 Kliknij tutaj, aby kupić kubeczek menstruacyjny Genial Day.