JAK ZAKŁADAĆ KUBECZEK MENSTRUACYJNY?

JAK ZAKŁADAĆ KUBECZEK MENSTRUACYJNY?

Chcesz prowadzić zdrowy tryb życia? Masz też dość częstego wychodzenia do łazienki, aby zmienić podpaskę lub tampon? Z pewnością zdarzyło Ci się również poplamić ubrania, pościel. Być może również znalazłaś się w krępującej sytuacji, wynikającej z faktu przeciekania tamponu, czy też wyboru jego niewłaściwego rozmiaru. Z kubeczkiem menstruacyjnym nie jest to możliwe. Dzięki niemu nie musisz zbyt często odwiedzać toalety. Kubeczek jest pojemny (około 30 ml). Poza tym zaoszczędzisz też wiele, kiedy przestaniesz kupować jednorazowe podpaski i tampony.

Wiele firm próbowało w latach 90. promować używanie kubeczka menstruacyjnego, jednak bez powodzenia. Dziś kobiety na nowo zaczęły interesować się tą metodą radzenia sobie z menstruacją.

Kubeczek menstruacyjny – aplikacja

Czy wiesz, jak zakładać kubeczek menstruacyjny? Po zakupie menstruacyjnego kubeczka należy dokładnie zapoznać się z dołączoną do niego instrukcją, ponieważ poszczególne modele różnią się między sobą w zależności od producenta. Najlepiej przeczytać instrukcję kilka razy, aby dobrze wszystko zrozumieć.

Kubeczek zakładaj w miejscu, w którym możesz się zrelaksować, zwłaszcza gdy robisz to po raz pierwszy. Ważne jest również to, abyś mogła się zrelaksować, tak aby rozluźnić mięśnie miednicy. Podczas wkładania kubka do pochwy pozostań zrelaksowana i nie napinaj mięśni. W przeciwnym razie będzie to bolesne i trudne do wykonania. Pierwsze wprowadzenie kubeczka jest zazwyczaj najtrudniejsze. Bądź jednak cierpliwa.

Istotnym czynnikiem jest w tym przypadku również zachowanie wszelkich zasad higieny. Przed założeniem kubeczka powinnaś umyć dobrze ręce. Dobrze jest też skorzystać wcześniej z bidetu. Po założeniu kubeczka bezwzględnie należy umyć ręce.

Jak założyć kubeczek menstruacyjny, w jakiej pozycji? W zasadzie możesz to zrobić w każdej pozycji. Najwięcej kobiet wybiera pozycję kucania. Równie dobrze możesz jednak założyć kubeczek w pozycji siedzącej lub stojącej, utrzymując jedną nogę wyżej, np. opartą o krzesło. Niekiedy kobiety zakładają również kubeczek w pozycji leżącej, zwłaszcza kiedy podejmują taką próbę po raz pierwszy.

Przed założeniem kubeczka musisz też wiedzieć, że przeprowadzenie całej tej czynności może utrudnić posiadanie długich paznokci. Mogą one spowodować skaleczenia w okolicach intymnych. Najlepiej więc założyć po raz pierwszy, zanim nie nabierzesz wprawy, kubeczek dłońmi z krótkimi paznokciami.
Zastanawiasz się, jak aplikować kubeczek menstruacyjny, a dokładniej, jak przygotować go do aplikacji? Zakładanie kubeczka nie jest niczym skomplikowanym. Kubeczek przed założeniem należy dokładnie wyczyścić preparatem specjalnie do tego przeznaczonym. Można również wygotować kubeczek we wrzącej wodzie. Następną czynnością jest dopasowanie długości łodyżki kubeczka – czyli szyjki, która wkładana jest do środka pochwy. Często jest ona nieco dłuższa, aby każda kobieta mogła ją indywidualnie dopasować do własnych potrzeb i wygody. Kiedy wybierać będziesz kubeczek dla siebie zwróć uwagę, że są one sprzedawane w różnych rozmiarach. Najlepiej jest wypróbować kilka modeli w praktyce i zdecydować się na jeden z nich.

Kubeczek menstruacyjny – jak założyć go szybko i bezboleśnie?

Jak założyć kubeczek menstruacyjny najprościej? Kubeczek należy aplikować kierując jego szerszą część w stronę pochwy. K Wcześniej należy go odpowiednio zwinąć. Można go złożyć na kilka sposób, czyli: w literkę S, w różyczkę lub literkę C (rulonik). Nie trzeba się obawiać, że poprzez zwijanie kubeczka zostanie on uszkodzony, ponieważ wykonany jest z elastycznych materiałów, zawsze więc powraca do swojej pierwotnej formy.

Kubeczek menstruacyjny wykonany z medycznego tworzywa TPE jest najwygodniejszą i najbardziej niezawodną alternatywą dla tamponów i wkładek. Jest przyjazny dla środowiska, ponieważ można go wielokrotnie używać. Idealny sprawdza się podczas wielu różnych zajęć, pływania, uprawiania sportu i podróżowania.

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.